İade ve Değişim

İADE ŞARTLARI

www.istanbultcrt.com dan (İstanbul Ticaret Hamza Güllüce)gerçekleşen alışverişlerinizde İADE ve DEĞİŞİM talepleriniz www.istanbultcrt.com üzerinden gerçekleşmektedir.
Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

www.istanbultcrt.com'dan ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda maalesef ürün iadesi kabul edilmemektedir.

İADE İÇİN İSTEDİKLERİMİZ
1. İADE EDİLECEK ÜRÜN 
2. İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN FATURASI
 
1. İADE EDİLECEK ÜRÜN
a- Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
b- İade edilecek ürünün, 15 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 
2. İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN FATURASI

a- İade etmek istediğiniz ürünün faturası, şahıs faturası ise faturanın ASLI gönderilmesi gerekmektedir.
b- İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketin düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir.
 
DİĞER ŞARTLAR ve İADE KARGO ÜCRETLERİ HAKKINDA

​*
www.istanbultcrt.com tipografik/yazım hatalarından, sistemsel hatalardan doğabilecek sorunlardan İSTANBUL TİCARET sorumlu tutulamaz.
*
www.istanbultcrt.com/ İSTANBUL TİCARET önceden bildirmeksizin kampanya ve indirimleri sona erdirme, fiyat değişikliği uygulama hakkını saklı tutar. 

*İade işlem kargo bedeli göndericiye aittir. Yurtiçi kargo ie anlaşmamız üzerinden gönderildiği takdirde indirimli gönderim sağlanır.


 
 İade departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınarak ortalama 7 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler birkaç gün içerisinde hesaba yansımaktadır.
Taksitli alışverişlerde, İade tutarın tamamı tarafımızdan iade edilmektedir.Taksitlendirme işlemi ve her ay artı bakiye olarak iade tutarının, taksitli şekilde hesabınıza yansıtılması bankanızla alakalıdır.Bankanızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.


İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ
İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz YURTİÇİ kargo firmaları tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Ürünün orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: makine kutusu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

DEĞİŞİM ŞARTLARI
Sitemizden satın aldığınız ürünlerle ilgili 15 gün içerisinde değişim talep edebilirsiniz.
 
DEĞİŞİM İÇİN İSTEDİKLERİMİZ
1. DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜN 
2. DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜNÜN FATURASI

a- Değişim  işlemi için ürünün FATURA aslını göndermeniz gerekmektedir.
c-Değişim talep ettiğiniz ürünle yeni ürün arasında fiyat farkı bulunması durumunda, ödeme açıklama  kısmına " SİPARİŞ NUMARASI " belirtilerek, aradaki farkın hesap numaramıza havale olarak ödenmesi gerekmektedir.
d-Değişim işlemleri 1-5 iş günü içerisinde stok durumuna bağlı olarak gerçekleşmektedir.

e-Değişim işlemi kargo bedeli göndericiye aittir. Yurtiçi kargo ie anlaşmamız üzerinden gönderildiği takdirde indirimli gönderim sağlanır.SATIŞ SONRASI DESTEK

 Sorun yaşadığınız ürünü; İçerisinde yaşadığınız sıkıntıyı ve talebinizi anlatan dilekçe ile birlikte;
“İstanbul Ticaret Akçaburgaz Mahallesi 3056 sokak NO:3/13  Esenyurt/İstanbul" ad
resine göndermeniz durumunda satış sonrası destek ekibi tarafından ürününüz incelenerek , inceleme sonucunda tarafınıza bilgi verilecektir.
Kullanılmış ürünlerle ilgili ürünü bize gönderirken kargo ücreti size ait olmaktadır.
Ürün inceleme süresi ortalama 20 iş günüdür. Ürününüz incelenirken; talebinize istinaden mümkünse tadilatı yada üretimle alakalı bir sorun tespit edilmesi halinde ürünün değişimi yada ücret iadesi gerçekleştirilmektedir.

Telefon Ara
whatsapp Yaz